روش نگهداری گیاه فیلودندرون شاهزاده

معرفی فیلودندرون شاهزاده

گیاهان آپارتمانی خانه ما را زیباتر و حتی سالم‌تر می‌کنند. بعضی از آنها در طول پدیده فتوسنتز، آلاینده‌ها را از هوای محیط جذب کرده و به این طریق هوای تازه و تمیزی را به ما هدیه میدهند. یکی از این گیاهان تصفیه کننده هوا، فیلودندرون است؛ و فیلودندرون شاهزاده هم یکی از بهترین آنها!
و بهتر است که همه ما یک گل تصفیه کننده هوا در منزل یا محیط کار داشته باشیم تا اثر آلاینده ها را در محیط کم کنیم.

برخلاف سایر فیلودندرون ها، برگهای شاهزاده از نقاط مختلف گیاه رشد می کند.
فیلوندرون شاهزاده به ارتفاع 60 سانتی‌متر می‌رسد و با برگهای زرد و قرمز رنگ خود، تضاد چشم‌نوازی با سایر گیاهان ایجاد می‌کند. البته این برگهای رنگی پس از رسیدن گیاه به بلوغ نسبی، به برگهای سبزرنگ تبدیل می‌شوند. درواقع برگ های این فیلودندرون بسیار خاص هستند، چون با گذر زمان تغییر رنگ داده و همه را متعجب می‌کنند. برگ های جدید در ابتدای رشد زردهستند، کم کم به مسی تغییر می کنند و در نهایت به سبز تیره می‌رسند!
اگر عاشق گل و گیاه آپارتمانی هستید مطلب مقاومترین گیاهان آپارتمانی رنگی را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مانند سایر فیلودندرون‌ها، نگهداری از آن آسان است و کمی رسیدگی کافی است تا همیشه سالم و باطراوت بماند.

شرایط نگهداری

دمای مناسب

دمای ایده‌آل برای این گیاه بین 16 تا 24 درجه سانتی‌گراد است. دماهایی بیشتر یا کمتر از این محدوده، ممکن است باعث کند شدن سرعت رشد گیاه شوند.
آن را دور از دستگاه‌های گرمایشی و یا سرمایشی قرار دهید. بودن در کنار شوفاژ، بخاری و … باعث لوله‌ای شدن برگها می‌شود.

نور

فیلودندرون شاهزاده گیاهی ماندگار است و می‌تواند در شرایط سخت محیطی هم دوام بیاورد. اما بهتر است همیشه شرایط ایده‌آل گیاه را برایش فراهم کنید تا حیاتی آرام و بانشاط داشته باشد.

به نور کافی، درخشان و غیرمستقیم خورشید نیاز دارد، اما می‌تواند با نور کم هم سازگار شود. آن را در مکانی از خانه قرار دهید که نور فیلترشده خورشید را دریافت کند و دمای محیط را همیشه متعادل نگهدارید.

گاهی اوقات، جوانه‌هایی که برروی خاک و یا بدنه اصلی گیاه ایجاد شده‌اند، باز نمی‌شوند و آغاز به رشد نمی‌کنند. این مشکل معمولا به دلیل نرسیدن نور کافی به گیاه رخ می‌دهد.

 شدت رنگ برگ‌های گیاه کاملا به میزان نوری که دریافت می‌کند بستگی دارد. اگر گیاه براق و خوش‌رنگ و لعاب بود، یعنی نور کار خودش را کرده است!

آبیاری

هر گاه چند سانتی‌متر رویی خاک خشک شد، گیاه را آبیاری کنید. در طول بهار و تابستان، خاک باید همواره مرطوب باشد اما در فصول سرد، باید اجازه دهید خاک بین هر بار آبیاری خشک شود.

گیاه را به مقدار کافی آبیاری کنید و نگران مقدار اضافه آن نباشید. چون اگر خاک واقعا زه کشی خوبی داشته باشد، مقدار اضافی را از خود عبور می‌دهد. اگر آبی در زیرگلدانی جمع شد، فورا آن را خالی کنید و اجازه ندهید خیس بماند. اگر آب کافی به گیاه نرسد، برگها زرد و کوچک می‌شوند.

هر آنچه درباره گیاه بامبو باید بدانید
معرفی گیاه اگزالیس یا شبدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو ناوبری
Close

سبد خرید من

Close

لیست علاقه مندی ها

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

ارسال مجدد کد یکبار مصرف (00:120)

Already got an account?

Close

Categories